Galéria Keramiky – Park Hotel Tartuf

Ak máte chuť na prechádzku v krásnom parku a pritom chcete načerpať aj trochu kultúry neváhajte spoznať Galériu keramiky v areáli známeho kaštieľa Tartuf. Prírodná galéria je vystavená pod holým nebom a každý návštevník pri prechádzke môže obdivovať výsledky medzinárodných workshopov ktoré sa tu konali od roku 1999.

expozicia keramiky

Exponáty z celého sveta

Viac ako 50 umelcov z rôznych krajín sveta dopomohlo miestnemu parku stať sa umeleckým artefaktom ktorý presahuje hranice svojho regiónu. Pokoj a majestátnosť starých stromov v parku dodáva expozícii ten pravý nádych a návštevník sa v objatí prírody ponorí do tajov vystavených diel. Samotná expozícia ako aj areál parku je voľne dostupný návštevníkom a neplatí sa tu žiadne vstupné.

Nezabudnuteľná keramika, neoklasicistický kaštieľ Tartuf ktorý prešiel kompletnou rekonštrukciou, krásne majestátne stromy a k tomu aj špeciality miestnej reštaurácie to všetko môžete vidieť a zažiť pri prechádzke v Beladicach.

 

Základné Informácie:

Vstupné: Zdarma

Park je otvorený každý deň do večerných hodín, 7 dní v týždni

Uzavretý areál môže byť počas súkromných akcií v Hoteli Tartuf

Kontakt: 

Park Hotel Tartuf

tel: 037/633 02 35

Pustý Chotár 495,

951 75 Beladice

Viac informácii o kaštieli a parku môžete nájsť na stránke: www.tartuf.sk. Z uvedenej stránky sme čerpali aj obrázky expozície.